زمان ثبت نام شورای شهر و روستا سال 1396+جزئیات و شرایط

  • برچسب‌ها: انتخابات شورای شهر 96، زمان ثبت نام شورای شهر 96، تاریخ ثبت نام انتخابات شهر 96، زمان ثبت نام انتخابات شورای 96، شرایط ثبت نام انتخابات شوراها 96، جزئیات ثبت نام شورای شهر سال 96، ثبت نام شورای شهر و روستا سال 96، تاریخ ثبت نام شورای شهر 

     شوراهای شهر و روستا  96  از-زمان-ثبت-نام-انتخابات  جزئیات جدید از زمان ثبت نام سال 1396

جزئیات جدید از زمان ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها 96

 

 

جزئیات جدید از زمان ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها ۹۶

عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا از جزییات زمانبندی ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها خبر داد.

“قاسم میرزایی‌نیکو” عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در گفتگو با خبرنگار مجلسگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تصویب طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران در مجلس طی هفته گذشته گفت: در صورت تایید این مصوبه از سوی شورای نگهبان عملا ثبت نام از کاندیداها طی روزهای ۱۶ تا ۲۳ اسفند ماه انجام خواهد شد.
  
وی ادامه داد: هیئت نظارت بر انتخابات شوراها و وزارت کشور می‌توانند براساس توافق روزی را طی این تاریخ مشخص کنند.
نماینده مردم دماوند و فیروزکوه تصریح کرد: با در نظر گرفتن زمانبندی برای تشکیل هیئت اجرایی، تایید صلاحیت، اعتراض، برگشت اعتراض و رسیدگی به پرونده‌ها تاریخ ثبت نام از کاندیداها به طو مسلم میان ۱۲ تا ۱۶ اسفند ماه قرار می‌گیرد.
عضو هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا با اشاره به برگزاری انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی گفت: براساس مصوبه مجلس برگزاری، ثبت نام، اجرا و شمارش آرا به صورت الکترونیکی تا هر میزان که وزارت کشور توانمند باشد طی انتخابات جاری انجام خواهد البته تاکنون وزارت کشور در مورد تعداد حوزه‌های انتخابیه آماری ارائه نکرده است.
میرزایی‌نیکو خاطرنشان کرد: روز دوشنبه هفته آینده (۲۵ بهمن ماه) هیئت نظارت بر انتخابات شوراها طبق روال (دو هفته یکبار) با وزارت کشور جلسه دارد.

ثبتنام انتخابات 1396 شوراهای شهر و روستا احتمالا ۱۰ اسفند 95 آغاز 

 شوراهای شهر و روستا : ثبتنام انتخابات 96 زمان ثبتنام نیز طبق انتخابات شورای شهر در سال 96

جزئیات جدید از زمان ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها 96

  •  شهر و روستا 1396جزئیات زمان ثبت نام بر انتخابات شوراهای شهر  

“قاسم میرزایی‌نیکو” عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درمورد جلسه روز گذشته اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها با وزارت کشور اظهارداشت: در این جلسه در مورد این موضوع که زمان ثبت نام انتخابات شوراها تغییر یابد بحث هایی انجام شد و در نهایت طرفین به این نتیجه رسیدند که تاریخ ثبت نام از ۳۰ به ۲۳ اسفند تغییر یابد.

جزئیات جدید از زمان ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها 96 

  شهر و روستا از جزییات زمانبندی ثبت نام انتخابات 1396 جزئیات جدید از زمان ثبت نام 

وی با اشاره به تغییر زمان ثبت نام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها گفت: تغییر زمان انتخابات نیاز به مصوبه و ارائه طرح اصلاح قانون جامع انتخابات به مجلس دارد.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه تصریح کرد: طرح یک فوریتی بعد از اتمام بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس با اولویت ارائه خواهد شد و در صورت تصویب این طرح تاریخ ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستاها با انتخابات ریاست جمهوری یکسان می شود و ثبت نام هر دو در روز ۲۳ اسفند انجام خواهد شد.

میرزایی نیکو با بیان اینکه طبق قانون فعلی ۱۵ الی ۲۰ روز میان ثبت‌نام انتخابات شوراها و ریاست جمهوری فاصله وجود دارد، اظهار داشت: دولت نیز با تغییر این زمان و همزمان بودن زمان ثبت نام انتخابات شوراها و ریاست جمهوری موافق است اما متأسفانه لایحه جامع انتخاباتی با وجود تلاش شبانه روزی سه کمیته سیاسی دولت به این دور از انتخابات نخواهد رسید.

عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تأکید کرد: بسیاری از نمایندگان با تغییر زمان برگزاری انتخابات شوراها و ریاست جمهوری موافق هستند.

» ثبتنام انتخابات شوراهای شهر و روستا  1396 ثبتنام انتخابات 96زمان ثبتنام  1396

منبع فردا نیوز - باشگاه خبرنگاران جوان  - yjc.ir